Prosinec 2014

Rok 2014 v kostce

17. prosince 2014 v 13:01 | Viki |  Můj život
Čusky, už skoro rok žádný nový článek? Nějak jsem neměla čas a náladu se zpovídat virtuálně. :)
To víte, maturita, přijímačky, vysoká... Nahromadilo se to, a byla jsem ráda, že jsem si našla chvíli volného času na přítele a kamarády. :)
Takže to vezmem hezky popořádku. :)

V květnu jsem úspěšně složila maturitní zkoušku, z čehož jsem byla nejvíc šťastná, protože poslední dny před ústníma zkouškama, jsem byla tak vynervovaná, že to víc už ani nešlo. Protože když vám do zkoušky zbývají poslední 4 dny a vy zjistíte že neumíte 20 otázek z veřejné správy, tak je to fakt trošku hardcore. :) Btw. 1 otázka byla většinou tak na 10 stránek. Učila jsem se celé dny a noci, skoro nejedla, ale nakonec sem to zvládla! :D Možná taky proto, že jsem tam tak trošku šla s pocitem, že jsem veděla, že to všichni předemnou dali, tak já prostě musím taky. (Maturovala jsem úplně poslední ze všech, to byl taky trošku hardcore - když si představíte situaci, že na Facebooku všichni dávají statusy o tom jak zvládli maturitu a tak, volá vám spolužačka, že to dala, a vy sedíte doma v posteli a šrotíte se, protože všechno to utrpení máte pořád ještě před sebou! :D) - Byly to nervy!

Potom jsem ještě musela dělat scio testy (na ty se vážně nedá nijak připravit, je to prostě jenom o štěstí), ale z toho jsem taky měla nervy, měla jsem strašně málo percentilu a bála se, že mě na výšku nevezmou. No nakonec to stačilo, a když jsem se dívala na výsledky, tak jsem byla asi 5. v pořadí, což jsem fakt nechápala. :D Takže jsem se dostala na svojí "vysněnou" školu. A proč je vysněná škola v uvozovkách? Protože to tak úplně vysněná škola není. :D Je to jedinná škola, na kterou jsem se hlásila. Šla jsem tam proto, že je tam obor, ve kterém pokračuju ze střední, a taky proto, že tam šlo asi 10 mých spolužaček. :D (To, že se 4 na to už vykašlaly, je vedlejší :D)

V létě jsem byla skoro pořád s přítelem, a nebo chodila na brigádu, takový kolotoč, pořád dokola. :D V srpnu jsem jela s přítelem a rodinou do Jedovnice, pronajali jsme si jednu chatu, a bylo to mooooc moc fajn. :) Škoda jen, že jsme tam byli jenom týden. :( Hned bych se tam vrátila!!!

Vysoká škola je jeden velký nechápající útvar. :D Nechápu tam vůbec nic. Už jsem psala 5 zápočtů, 1 mě ještě čeká v pátek. Zatím jsem překvapivě všechny zvládla, což jsem fakt nečekala, zvlášť když jsem se učila vždycky den předem. :D Ne že bych se jindy učila nějak výrazně dopředu, pokaždé to bylo až když mi teklo do bot, ale nikdy jsem se nemusela učit celé pololetí s tím, že sem to předtím viděla jenom jednou na hodině a nepobrala z toho nic. :D Třeba taková podniková ekonomika, kdybych učitelce neřekla, že počítá s blbým vzorečkem a blbýma číslama, ani by si toho nevšimla :DD Ale co chtít taky po učitelce, která vám nedokáže nic vysvětlit, a na cokoliv se zeptáte, odpoví vám: To je ve skriptech. :D A učte se z takových materiálů na zápočty. :D
V lednu píšu ještě 3 zkoušky, a jestli vám někdy někdo bude tvrdit, že maturita se vyrovná jedné zkoušce v semestru, tak mu věřte, protože ten člověk má ku*va pravdu! :D Na zkoušky se musím naučit miliardu věcí a nemám šanci to fyzicky zvládnout. :D Zvlášť pokud si chci v klidu užít Vánoční svátky, Silvestr, a do toho chodit na brigádu. Jsem zvědavá jak to dopadne. :)

Vánoce už mám překvapivě skoro všechny dárky nakoupené, a podržte se, i ZABALENÉ! :D Od někoho, kdo nakupuje dárky na poslední chvíli a balí je na Štědrý den ráno, je to fatk úspěch. :D Ještě musím dokoupit něco pro přítele a pro kamarádku, a už to bude vše, až se mi tomu samotné nechce věřit.
Letos jsem popustila uzdu své fantazie, a vyráběla Sněžitka. Sice těch třpytek se budu zbavovat ještě v létě, jelikož se mi rozsypaly všude po pokoji, a sekundové lepidlo z mého stolu už asi neodstraním, ale i tak to stálo za to! :D

Jediné co ještě doma chybí, je napéct cukroví. Mamka sice něco napekla, ale taky chodí pořád do práce, takže máme jen vanilkové a ořechové rohlíčky. :( Tak nevím, kdy se dokopem k tomu, ještě něco upéct, ale měly bychom si pohnout. :D

Toť zatím vše, já se jdu učit, papík :-* :D