Kouzla >> W, Z, Ž

29. listopadu 2013 v 22:10 | Klarush |  Kouzla

W

Watricius
Okamžitě rozmrazí led na průzračně čistou vodu. Ta je ovšem několik minut nepoživatelná. Vypije-li ji někdo bezprostředně po vyřčení kouzla, je pravděpodobná silná otrava. Vloží-li se do formule více síly, může dojít k vypaření, avšak hned po něm se pára znovu mění na vodu. Toto kouzlo nebylo v žádném filmu, hře ani knize.


Wingardium leviosa
Způsobuje levitaci předmětů. Ke kouzlu je kromě slov nutný pohyb hůlkou: švihnout a přiklepnout (ve filmu švihnout a mávnout). Jako první z Harryho ročníku se ho naučila Hermiona, za což profesor Filius Kratiknot udělil Nebelvíru body. Odvozeno od latinského slova levis, což znamená "lehký" (odtud slovo levitace).

Waddawasi
Kouzlo je předchůdcem kouzla Sectumsempra způsobuje uždibování malých kousků kůže po celém těle. Jako jediná kletba se léčí kouzlem Reparo. Toto kouzlo nebylo v žádném filmu, knize ani hře.

Waddiwasi
Použil Remus J. Lupin ve třetím díle, kdy ji použil proti Protivovi. Po vyřčení zaklínadla vyletěla z klíčové dírky žvýkačka (kterou tam předtím Protiva nacpal) a vletěla strašidlu do levé nosní dírky.

Worne assamentum [vorne esamentum]
Léčí řezné rány po kouzlu Sectumsempra. Kouzlo použito pouze ve filmu. V knize uvedeno jako "píseň". Toto je variace kouzla, které je na této wikipedii už 3x.

Z

Zapomeňte
Člověk, na kterého byla kletba použita, úplně zapomene všechno, co si za celý život zapamatoval. Použito Lockhartem v Tajemné komnatě. Kouzlil ale Ronovou hůlkou, která byla rozbitá a kouzlo se obrátilo proti němu samotnému. Dále použito Hermionou Grangerovou na začátku sedmého dílu. Použila ho, aby na ni její rodiče zapomněli - nebyli by tak ohroženi smrtijedy, neboť byli mudlové.

Zastírací kouzlo
Udělá z člověka něco jako lidskéhochameleona - splyne z okolím. Poprvé ho použil Alastor Moody v pátém dílu, když chtěli propašovat Harryho na Grimmauldovo náměstí 12. Tímto kouzlem jsou také očarovány běžné neviditelné pláště, používané bystrozory a smrtijedy. Ne však ten Harryho. Ten není očarován žádným kouzlem, je to jedna z relikvií Smrti.

Zateplovací kouzlo
Zateplí a vysuší daný předmět. Poprvé ho použila Hermiona Grangerová v pátém dílu na sebe, když se vrátila od návštěvy Hagrida, který se, po dlouhé době, uprostřed zimy, vrátil ze své výpravy, kterou dělal pro Fenixův Řád. Vrátila se s mokrými nohavicemi a horkým vzduchem sálajícím ze špičky hůlky si je v nebelvírské společenské místnosti vysušila.

Ž

Žer slimáky
Způsobí, že se oběti začnou v ústech vytvářet slimáci. Použil ho Ron Weasley ve druhém díle na Draca Malfoye. Ron měl však zlomenou hůlku a kouzlo se obrátilo proti němu. Ron pak sám musel slimáky plivat.

(Žihadlová kletba)= furnunculus
Použila ji Hermiona v 7. díle na Harryho obličej, aby Harry nebyl poznán. Harrymu pak obličej otekl, ale jizva zůstala trochu viditelná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama