Kouzla >> T, U, V

29. listopadu 2013 v 13:11 | KlaruSh |  Kouzla

T

Tarantalegra
Kouzlo, které přinutí protivníka stepovat. Tarantella je italský tanec a allegro je v hudbě výraz pro rychle.
Tergeo
Na začátku šestého dílu použila Hermiona toto kouzlo, aby Harrymu smyla krev z obličeje. Formule znamená latinsky čistím.

Tumry Tinfrangere [Tumry tistadér]
S tímto kouzlem jste se mohli setkat ve 2. díle na hodině Zlatoslava Lockharta, když na žáky vypustil Rarachy jeden z rarachů vzal Lockhartovy hůlku a vyslovil toto kouzlo, aby přetrhl řetěz na kterém visela kostra velkého dinosaura. Z latiny znamená kouzlo jiskro přesekni.

Tranquillo
Potlouk se přestane pohybovat a přiletí k Vám.


U

Ukaž mi cestu
Hůlka se natočí směrem k severu. Poprvè bylo použito ve 4.díle při hledání poháru tří kouzelníků ve 3. ùkolu harrym

V

(Věková hranice)
Vytvoří věkovou hranici, kterou nemůže překročit žádný člověk, kterému není např. 17. Věkovou hranici použil Albus Brumbál ve čtvrtém díle kolem Ohnivého poháru, aby zajistil, že se nepřihlásí nikdo pod 17 let. Dvojčata Fred a George Weasleyovi se ho pokusili obelstít použitím postaršovacího lektvaru, ale marně.

... Videatur
Před tuto latinskou vyhledávací formuli se musí dát latinský název hledaného předmětu, po vyslovení nás k němu hůlka dovede.

Vipera Evanesco
Kouzlo na zničení živých tvorů, například zvířat. Je bezpečné a na rozdíl od kletby Avada Kedavra povolené, i když živý cíl rovnou zničí zaživa (bez zabití). Poprvé ho použil Severus Snape ve druhém díle v Soubojnickém klubu ve filmu, když chtěl Harryho ochránit před hadem, kterého na něj poštval Malfoy. Viper je anglicky zmije a evanescence je zmizení. Je možné, že kouzlo prostě hada přemístilo někam jinam nebo že kouzlo je protikouzlem ke kouzlu Serpentsortia. Ve filmu ovšem had jenom shoří.

Vitaglacius
Kouzlo, které okamžitě zmrazí vodu, vzniklý led však nemá žádnou odolnost vůči teplotě prostředí, ve kterém se nachází. Pokud je v teplotě vyšší než 0 °C, rozpouští se.

Volate asenderain
Toto kouzlo poprvé a naposled použil profesor Lockhart na hada, kterého proti Harrymu v druhém díle v soubojnickém klubu použil Draco Malfoy. Toto kouzlo funguje pouze na zvířata a dělá je mnohem hrůzostrašnější a silnější.

Voluma Tesamentum
Slouží ke zmizení krve a k mírnému vyléčení krvavých ran, má podobný účinek jako slzy ptáka Fenixe, poprvé ho použil profesor Snape k vyléčení Malfoyových ran.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama